Haber

Mustafa Hacıkerimoğlu: ‘Trabzonspor camiası parçalandı’

– Mustafa Hacıkerimoğlu: “Trabzonspor camiası parçalandı”

Eski TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu:

“Tüzüğü Trabzonspor’un ilgili yönetim kurulları değil, Trabzonspor camiası ve heyeti belirlemeli”

TRABZON – Türkiye Futbol Federasyonu Eski Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Trabzonspor camiasının parçalanmış durumda olduğunu belirterek, “Açıkça ve net bir şekilde söyleyebilirim ki, Trabzonspor’un geçmiş başkanları, yöneticileri bir masa etrafında toplanamıyorsa asıl konuşulması gereken bizleriz. o, Trabzonspor camiasıdır. Bir an önce Trabzonspor. Trabzonspor’un başkanları ve yöneticileri, politikasını ve vizyonunu tartışmak için konuşmalı, tartışmalı, takımın içinde bulunduğu zamanı değerlendirmeli ve barışı sağlamalıdır” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, tüzük ile ilgili olarak Trabzonspor’da bir otelde basın toplantısı düzenledi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük ve TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç’ın da eşlik ettiği toplantıda konuşan Hacıkerimoğlu, Trabzonspor camiasının parçalanmış olduğunu belirterek, “Cemaat mensubu olarak camiadan özür diliyorum. Trabzonspor camiasında kiminle gönül kırgınlığı olduysa kırgın olan herkesin diğer bir ferdi adıdır.Kongrelerde yakınım,dostum anlayışıyla hareket ederek yönetemeyeceğimiz gibi Trabzonspor camiası Trabzonspor duygusundan uzaklaşarak bölünmüştür. Eleştirilerin kalitesi ve kalitesi… “Liderleri, yöneticileri bir masa etrafında toplanamıyorsa, bunu konuşması gereken bireyler bizleriz, Trabzonspor camiasıdır. Trabzonspor lider ve yöneticileri bir an önce Trabzonspor’u konuşmak ve tartışmak, takımın politikasını ve vizyonunu tartışmak için içinde bulunduğu zamanı değerlendirmek için bir an önce barışı sağlamalıdır” dedi.

“Ziyaret ettiğim insanlardan olumsuz yanıt almadım ama kırgınlıkları ile karşılaştım”

Trabzonspor’un yeni tüzüğünün camia ve heyet tarafından yapılması gerektiğinin altını çizen Hacıkerimoğlu, “Azınlık çoğunluğa hükmedemez. Dünyada gelişmiş ülkelerde ve toplumlarda uygulanan ve tartışmaya kapalı bir şey var ki o da çoğunluktur. demokrasi.çoğunluk kararı ile yeni anayasa ile zamana taşımak dediğimiz formatta yeniden tartışılmalı.sevmediğim varsa cevaplayayım.kapı kapı dolaştık konuştuk. Trabzonspor’un içinde bulunduğu durum Ziyaret ettiğim insanlardan olumsuz bir yanıt almadım ama kırgınlıkları ve kırgınlıkları ile karşılaştım.Bu nedenle yeni anayasada daha barışçıl, hepimizi kucaklayan ve kucaklayan yeni bir anayasa var. Hepimizi kucaklayan yasakların kalkması ve birlikte yaşamamızı sağlayacak kanuna ihtiyacımız var.Bu düzenlemeyi Trabzonspor’un ilgili kurulları değil, Trabzonspor camiası ve heyeti yapmak zorunda. Bu yüzden delegeyi aradım. Trabzonspor’a yeni bir anayasa yapın diyorum” dedi.

“Trabzonspor Vakfı kurmak istiyoruz”

Trabzonsporlular Vakfı’nın kurulmasını istediklerini kaydeden Hacıkerimoğlu, “Rakibimiz olan büyük kulüplerin hepsinin vakıfları var, bizim yok. Bizim vakfımız yok. Bizim vakfımız yok. Trabzonspor camiasını kucaklayan, hem ekonomik hem de camianın sorunlarını koordine eden, Trabzon’un tüm renklerini kucaklayan bir mütevelli heyeti ve temsili bir Trabzonspor Vakfı kurmak istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu