Haber

Kocaeli’de 23 Nisan törenleri yapıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kocaeli’nin Karamürsel ve Gölcük ilçelerinde törenler düzenlendi.

Karamürsel’de düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Daha sonra törene katılan Çakır, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söyledi.

Çakır, Amiral Karamürsel İlkokulu’nda devam eden kutlamalarda günün anlam ve değerini anlatan bir konuşma yaptı.

Şiir dinletileri ve halk oyunları gösterilerinin de yapıldığı programda, 23 Nisan kapsamında düzenlenen yarışlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programa Kaymakam Osman Aslan Canbaba, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Demir, Cumhuriyet Savcısı Cihat Karakaya ve ilçe protokolü katıldı.

Gölet

Gölcük Anıtpark’ta bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Gölcük Cumhuriyet İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert bir konuşma yaptı.

Mert, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ‘Milletin bağımsızlığı, milletin istiklal azmi ile kurtarılacaktır’ dedi. Basiretin yaktığı istiklal meşalesi, 23 Nisan 1920’de Ankara’da Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan dirilişin müjdecisiydi. O diriliş ruhu, vatan sevgisi, bayrak aşkı ve tutkusu. İstiklal için bir milleti zirveye taşıdı. Bu yükselişin adı birlik ve beraberlikti.” sözlerini kullandı.

Tören, öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları oynamasıyla sona erdi.

Programa Kaymakam Yardımcısı ve Vali Yardımcısı Ali Ada, Gölcük Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Hanefi Arslan, siyasi parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

pazarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu